Равлики: як налагодити прибуткове виробництво та уникнути помилок

06 грудня 2021

1а.jpg

Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України (НАСДСУ) 7 грудня 2021 року провела неформальну онлайн зустріч (мітап) «Равликові ферми та равликівництво: Кращі агропрактики».

Сергій Данилейко, власник господарства «Равлик 2016» з Полтавщини, поділився особистим досвідом в такій  «екзотичній», але досить прибутковій справі - вирощування середземноморських та африканських равликів.

Серігй Данилейко є одним із піонерів професійного равликівництва: починав таку діяльність близько 7 років тому. Через відсутність необхідних знань і досвіду за перші три роки отримав збитки на загальну суму близько 100 000 євро.

Випадково у літаку познайомився з польським підприємцем, який тривалий час займався таким бізнесом. Далі почалися польоти у Польщу практично кожні два місяці за новими знаннями та досвідом. І це допомогло досягти успіху!

Нині ферма «РАВЛИК 2016» є прибутковим господарством, що має площу 2,5 гектари та потужністю в 70 тонн, а також  переробний завод, який переробляє 5 тонн равликів на місяць. Поки що це єдина українська ферма равликів, яка має дозвіл на діяльність в Іспанії, має там власний склад. Ще два склади очікують свого відкриття в Італії та Франції.

Пройшовши нелегкий шлях проб та помилок, відпрацювавши технології та модель ведення бізнесу у равликівництві, Сергій Данилейко тепер навчає інших виробників-початківців тонкощам цієї справи. На навчальному курсі  “Як створити бізнес – ферма з вирощування равликів продуктивністю 50 т/рік», створеному фермером, провчилося сотні людей.

На базі господарства створено дослідницький центр. Серед значних здобутків: розробка та впровадження власного методу добування равликового муцину, якому немає аналогів у світі.

 «У равликівництві, одна помилка створює наступну, і в кінцевому результаті виробник-початківець отримує 100 % невдач, тому потрібно намагатися уникати помилок із самого початку, аби не усувати їх потім в процесі діяльності» - зауважив пан Сергій.

В умовах високої конкуренції в усіх сферах економіки, досягти успіху зможе лише той, хто експериментує, застосовує нові підходи, втілює в життя інноваційні ідеї та знаходить нові напрямки ведення бізнесу. «Ми і надалі плануємо рухатися тільки вперед та у найближчі роки стати відомим постачальником равликів у Європі. Адже, сьогодні в Україні є всі необхідні для цього ресурси», - такі плани у Сергія Данилейко.

Переглянути повний запис зустрічі можна за посиланням: bit.ly/339niOf.

Прес-служба НАСДСУ

 

Контактні для довідок:

best.agropract@gmail.com

Ірина Барзо +380672301199

Олена Протченко +380677603089

 

Всеукраїнська громадська організація «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» (НАСДСУ), - об'єднання сільськогосподарських дорадників та дорадчих служб, діяльність яких регулюється законом «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність». НАСДСУ та її члени - регіональні дорадчі служби: активно збирають, просувають та пропагують використання сучасних технологій управління та виробництва на рівні ММСП, застосовуючи реалістичні та оптимізовані під конкретні групи методи впливу з метою досягнення максимально позитивного ефекту; впроваджують низку Проектів, пов’язаних із застосуванням сучасних підходів до агровиробництва на рівні ММСП та активно просувають і пропагують такі методи як у мережі Інтернет, так і завдяки демо-показам. Докладніше про НАСДСУ: https://www.dorada.org.ua.