Родинний добробут сільських територій.

Досвід сімейної етно-ферми Білочі.

На Херсонщині Агропорт презентує альтернативну модель з розвитку сільських територій. Презентація та обговорення відбудеться в рамках експертної дискусії  «Впровадження цілей сталого розвитку на регіональному рівні» 18 липня з 10.00 до 12.00 (Міжнародний аеропорт «Херсон»).

09 липня 2019

Білочі_1.jpg

Родинне тепло, родинне коло, родинні традиції. Саме ці головні цінності мають відображення у «Родинному Добробуті». Це абсолютно новий формат, нова стратегія, яка передбачає адаптацію фермера та його господарства до ринкових реалій, а також є альтернативою в сучасних умовах розвитку сільських територій.

 

Одним з учасників проекту вже став підприємець Дмитро Скорик з родиною. Вони переїхали з Одеси в с. Шершенці, Кодимського району Одеської області, де останні десять років займаються виробництвом молочної продукції під власною маркою «Від Пантюші». Сімейна Етно-ферма «БІЛОЧІ» Історія виникнення ферми та сімейної марки «Від Пантюші» починається задовго до зустрічі та одруження її засновників Дмитра та Надії Скориків. Особисті творчі захоплення, професійне вивчення традиційної культури та побуту, вибір на користь екологічного гармонійного життя стало спільним підґрунтям майбутньої родини.

Білочі_2.jpg

Дмитро Скорик, Засновний сімейної ферми «Білочі», Одесит, викладач біології, хімії, релігієзнавець, фотохудожник. Освіта: ОНУ ім. Мечникова, Православний Свято-Тихоновський гуманітарний університет (Москва)

 

Звісно, це історія любові, й усі цінності, які є в основі цієї справи, базуються саме на цій основній складовій людського буття. Саме через бажання жити серед природи, споживати натуральну їжу та воду, а також розпочати власну справу, Дмитро вирішує продати будинок, кошти з продажу якого стають стартовим капіталом для заснування зеленої садиби. Так, 2008 року родина переїжджає з міста до села, де згодом засновує Етно-Хату «БІЛОЧІ». Проте через численні проблеми й труднощі швидкого та впевненого старту «зеленої мрії» не вийшло. Тоді родина обирає новий напрямок – виготовлення натуральних продуктів, зокрема й кисломолочних. Головною метою було створити дійсно смачні та якісні продукти для свого сина Пантюші та для здоров’я усієї родини. Потім захотілося поділитися з друзями, а згодом молочне ВІД ПАНТЮШІ з’явилося у міських фермерських лавках.

 

У 2017 році задля розширення виробництва родина Скориків заснувала молочний мініцех. На сьогодні виробництво працює у формі ФОП, має експлуатаційний дозвіл на виробництво молочної продукції, проходить міжнародну систему якості управління безпекою харчових продуктів HАССР та має плани пройти органічну сертифікацію. Оптимізувати виробництво значною мірою допомогла співпраця з проектом.

 

Сімейна Етно-ферма «БІЛОЧІ» є яскравим прикладом того, як можна поєднати стале домогосподарювання і традиційний сільський устрій. Було проведено повну реконструкцію традиційної сільської садиби з використанням елементів сучасного дизайну та пермакультури, яка поступово перетворилась на крафтову ферму.

 

Сьогодні ферма використовує технології крафтового молочного виробництва, пермакультури, мульчування, компостування, екобудівництва та крапельного поливу. Також родина постійно займається культурними й освітніми проектами та регулярно проводить майстер-класи з традиційної культури, побуту та традицій місцевих спільнот.

 

РОДИННИЙ ДОБРОБУТ

«Родинний Добробут» почався ще у 2015 році. Він передбачав створення інфраструктурних станцій для водовідведення в населених пунктах та розвиток сільської місцевості. Це було складовою концепції маркетингу території, якого потребують «депресивні» райони України. У минулому році разом з партнерами ми передивились стратегію з урахуванням особливостей розвитку сільських територій. Ініціативу вже було неодноразово презентовано на заходах з розвитку соціального підприємництва, де вкотре переконалися у необхідність, а головне – актуальності цієї програми. На даний момент «Родинний Добробут» являє собою кооператив, керуючу та дистриб’юторську компанію, яка надає послуги з реалізації сільськогосподарської продукції та її маркетинг», –  розповідає генеральний менеджер Агропорт Україна Дмитро Титаренко.

Білочі_3.jpg

Головною місією проекту є покращення якості життя і соціального захисту людей, які працюють в аграрному секторі. Також на меті проекту створення нових робочих місць – він орієнтований на працевлаштування вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій України (1,7 млн осіб), ветеранів АТО (понад 0,3 млн осіб) та вирішення питання їх соціалізації та реабілітації.

 

«Родинний Добробут» – це проект, покликаний розвивати ділову активність в регіоні. Він передбачає бізнес-інкубацію, консультації, залучення інвестицій та допомоги в організацію збуту продукції. Метою програми є розвиток людського капіталу, що сприятиме утриманню молодь та працездатне населення на селі.

 

Створена екосистема «добробуту» покликана сприяти налагодженню діалогу та взаємодії з державою, фінансовими структурами та профільними сервіс-провайдерами із супроводу фермерства, яким важко співпрацювати з дрібними виробниками для вирішення системних питань.

 

Нагадаємо, що з повна програма заходів Агропорт Південь Херсон 2019 та квитки на всі заходи є на сайті Агропорт та у телеграм-боті http://t.me/AgriEventBot