Микола Горбачьов: «Навіть за умови зміни клімату

в Україні мають зростати обсяги виробництва сільгосппродукції.» 

20 червня 2019

Слайд_1.jpg

19 червня 2019 року в конференц залі Української зернової асоціації відбулась прес-конференція УЗА, що присвячена завершенню маркетингового року 2018/19 та початку нового зернового сезону 2019/20.

Під час прес-заходу, було озвучено ключові показники поточного сезону та прогноз на майбутній сезон. Зокрема, поточний маркетинговий рік засвідчив рекордний урожай понад 92 млн. т. та рекордний експорт понад 52 млн. т. зернових та олійних культур. В наступному сезоні УЗА очікує ще більший урожай 94 млн. т. та експорт понад 56 млн. т.

Як зазначив Президент асоціації Микола Горбачьов, в Україні очікується й подальше зростання виробництва сільгосппродукції та експорту. І цьому не завадять глобальні кліматичні зміни. Оскільки кількість земель обмежена, то зростання виробництва слід очікувати за рахунок збільшення врожайності. А це, в свою чергу, можливе завдяки запровадженню новітніх технологій. "Ми живемо в унікальний для нашої країни час, коли немає проблем зі збутом на зовнішні ринки, - попит на продукцію перевищує пропозицію"., - підсумував Микола Горбачьов. Але на такому оптимістичному фоні були також зазначені й основні проблемні моменти. Один з них - проблеми логістики. На сьогодняшній день темпи зростання виробництва продукції перевищують темпи зростання парку для її перевезення, залізницею. А це може призвести до транспортного колапсу. І асоціація приділяє цьому питанню особливу увагу.

 

Основних покупцем української продукції залишається Європа. Але з урахуванням економіко-політичної ситуації в світі є чудова можливість суттєво наростити обсяги збуту в країни Азії. Враховуючи кількість населення тільки в Китаї та Інді, яка вже скоро обжене Китай за населенням, це цілком реально. І УЗА також займається розвитком цього питання.

Презентацію по прес-конференції з аналізом та прогнозами можна переглянути, на сайті УЗА, -  перейти

Слайд_2.jpg
Слайд_3.jpg
Фото_для_релиза_1.jpg